Víte, pod čím spíte? Objevte tajemství zdravého spaní.

Nedostatek kvalitního spánku a jeho vliv na zdraví.

Většina z nás trpí nedostatkem kvalitního spánku. Tento nedostatek, který trvá např. pouhých 6 hodin, vede k únavě, vyčerpanosti, poklesu energie, špatné imunitě, alergii…Velmi mnoho z nás si na krátkou dobu spánku zvykne a bere ji jako normální. Neuvědomujeme si, že díky lepšímu spánku bychom v našem životě byli výkonnější, šťastnější, úspěšnější a především zdravější. 

Trpíte alergií na roztoče? Pozornost věnujte zejména lůžku!

Protialergické lůžkoviny se stávají nezbytnou součástí mnoha domácností. Osob trpící alergií neustále přibývá a výhledově tomu nebude jinak. Nejvíce roztočů a jejich alergenů se z celé domácnosti vyskytuje především v lůžku, nejvíce pak v polštáři, ale také v přikrývce a matraci. Celou noc jsme přímo u zdroje alergenů. Je nutné zabránit výskytu alergenů v blízkosti alergika, pro kterého tato skutečnost může být i životu nebezpečná. Nutné je tedy pořízení protialergických lůžkovin. Nestačí zakoupit jakékoliv přikrývky a polštáře z dutého vlákna. Kvalitní duté vlákno vydrží pravidelnou intenzivní údržbu. Volíme kvalitní lůžkoviny, které se dají prát v pračce často a na vysokou teplotu, minimálně na 60°C. Lůžkoviny by se ani po pravidelném praní neměli poškodit. 

Jak vybrat kvalitní protialergický polštář a protialergickou přikrývku pro zdravý spánek? Zvažte vlastnosti polštáře a přikrývky, které by mohly ovlivnit váš zdravotní stav. 

Kvalitu spánku ve velké míře ovlivňuje také volba polštáře a přikrývky. 

Důležitým hlediskem při výběru lůžkovin je nejen volba materiálu, ale také správná velikost (rozměr, množství vnitřní náplně) a tvar. 

Vhodný protialergický polštář by měl být tzv. pěti-komorový, vyrobený z bavlny, kvalitního rouna, které je pojeno pouze tepelně a není v něm přítomna žádná chemikálie a speciální pur-pěny. Tato pur-pěna by se měla nacházet uvnitř polštáře oddělená od rouna, aby náplň bylo možné opětovně na třepat a nedocházelo k jejímu nalepení k vrstvě rouna a následnému slehnutí polštáře. U polštáře je nejdůležitější jeho správná funkčnost, která zaručí podporu hlavy a krční páteře. 

Kvalitní protialergická přikrývka vám po náročném dni umožní cítit se jako v bavlnce. Vhodná přikrývka, nejen pro alergiky, by měla být hřejivá, ale prodyšná.  Vyrobená z vysoce kvalitního rouna, které je pojeno pouze tepelně a neměly by být přítomny žádné chemikálie. Správná funkčnost přikrývky je zaručena výrobou z metráže rouna. Přikrývka nesmí být sešívána z více kusů rouna, poté by docházelo k postupnému přetrhání vazby a následnému poničení přikrývky, např. po vyprání. Dalším podstatným procesem výroby je technika prošití. Důležitá vlastnost rouna spočívá v hřejivosti, která se vytváří v dutinkách. Přílišným prošíváním by docházelo ke ztrátě hřejivosti a tím i ke ztrátě potřebné funkčnosti přikrývky. 

Přikrývky a polštáře musí mít atesty, být vhodné pro alergiky a děti do tří let, kde jsou nejvyšší hygienické požadavky. 

Co dodat na závěr?

Bez kvalitního spánku se nedá žít. Spěte tedy dostatečně dlouho, na kvalitním polštáři a pod kvalitní přikrývkou. Kromě potřeby spánku, je nutné užít si také každodenní spací rituál. Ulehnout do postele s pocitem štěstí a především s vědomím, že pro naše zdraví děláme maximum. 

Zaměřme se společně na naše zdraví a spánek. My, v naší rodinné firmě vám rádi pomůžeme.